Спеціальні потреби

Вікторія Нуланд про допомогу, реформи та інтеграцію України з Заходом


Нуланд до України: Будуть реформи, буде і підтримка
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Нуланд до України: Будуть реформи, буде і підтримка

Сполучені Штати Америки допоможуть оновити українську армію і не блокуватимуть вступу України до НАТО, утім, щоб відчути американську допомогу, українці мають почати з себе. Про це заявила помічниця державного секретаря США Вікторія Нуланд, виступаючи в Американському інституті підприємництва у Вашингтоні. За її словами, нещодавно ухвалений Конгресом США законопроект про допомогу Україні не означає, що американська зброя вже завтра опиниться в Луганську, цей документ дає право надіслати Україні зброю, але не зобов’язує вже зараз це робити.

Американський народ гордий тією підтримкою, яку надає Україні, і це повинно надихути українців на зміни – заявила помічниця державного секретаря США Вікторія Нуланд:

«Закон про підтримку свободи – це показник великої підтримки для України, він надихає. Я говорила з українцями, і вони визнають: для них політично, на шляху побудови програми реформ, це дуже важливо, що їх підтримує не тільки адміністрація США, але й американський народ, і законодавці».

За словами Нуланд, закон про підтримку свободи в Україні не зобов’язує президента Обаму посилювати санкції проти Росії чи надавати українському війську зброю:

«Закон надає право (президенту – ред.) використовувати широкий спектр інструментів, але в той же час передбачає деяку гнучкість у їх використанні. І все буде залежати від того, як розвиватиметься ситуація. Щодо надання летальної зброї – ми розглядаємо це питання, ми в постійному діалозі з українською стороною, і вивчаємо, як це може вплинути на вирішення проблеми».

Американці вже сьогодні допомагають Україні у багатьох сферах, зокрема, у питанні захисту українських кордонів, навчання військових, надання консультацій уряду та армії, каже Вікторія Нуланд. Також вивчаються можливості матеріальної допомоги:

«Ми зараз надаємо Україні можливість отримати вживаний американський військовий транспорт з Афганістану. Українці дуже здібні у питаннях ремонту техніки, то ж багато з цього буде відремонтовано і буде готове для використання».

Високопосадовець Держдепу впевнена, як тільки Україна продемонструє початок реформ, Захід – збільшить допомогу Києву:

«Так, зараз в бюджеті є дірка від 10 до 15 мільярдів доларів, ми працюємо з МВФ, з українцями, з основними членами Євросоюзу та Єврокомісії щодо відповідальності, яку ми всі маємо, щоб заповнити цю дірку, якщо Україна триматиметься того ж курсу. Ми очікуємо, що МВФ та Світовий банк збільшать свою підтримку для України, що США, Європа та інші друзі України в усьому світі також це зроблять. Але ця допомога має виділятися для імплементації реформ в Україні, щоб влада України – Порошенко, Яценюк, Рада, український народ – виконали свої зобов’язання перед українським народом та перед міжнародною спільнотою – в питанні боротьби з корупцією, лібералізації економіки та кращої інтеграції із світовою системою».

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG