Спеціальні потреби

"Кожен день Росія нагадує нам, чому ми маємо підтримувати Україну". Західні експерти й політики про атаки РФ в Одесі й Харкові


Чоловіки виносять тіло загиблого внаслідок російської атаки, Харків, 30 квітня 2024. SERGEY BOBOK / AFP
Чоловіки виносять тіло загиблого внаслідок російської атаки, Харків, 30 квітня 2024. SERGEY BOBOK / AFP

Росія атакувала Харків керованими авіабомбами зранку 30 квітня. Як повідомили в Харківській ОВА, одна людина загинула, принаймні дев'ятеро постраждали.

Тим часом до п'яти зросла кількість загиблих внаслідок російського удару по Одесі, понад 30 отримали поранення, серед них двоє дітей і вагітна жінка. Як заявив генпрокурор України Андрій Костін, "Росія цинічно нехтує усіма нормами міжнародного гуманітарного права... Удар було здійснено балістичною ракетою Іскандер із касетним боєзарядом. Це невибіркова зброя, використання якої може призвести до значних жертв серед цивільного населення".

За словами генпрокурора, в радіусі 1,5 км від місця обстрілу вилучено металеві фрагменти та уламки ракети, й слідчі вважають, що рішення про використання саме такої зброї було ухвалено російськими офіцерами "свідомо, аби вбити якнайбільше мирних українців".

Посолка США в Україні так прокоментувала в дописі у Х останні російські атаки по цивільних містах України: "Жорстокий і безжальний характер російської війни неможливо переоцінити, оскільки ці напади на мирних жителів тривають щодня".

"Кожен день Росія нагадує нам, чому ми повинні підтримувати Україну, – зазначив у дописі в мережі Х депутат парламенту Нідерландів Рубен Брекельманс разом із фотографіями наслідків атаки РФ в Одесі. – Великі слова ("це теж наша війна", "Україна не повинна програти") вимагають великих дій. ЗАРАЗ ми повинні це зробити, значно збільшивши військове виробництво!"

Посолка Естонії в Україні Аннелі Колк поширила допис про атаку Росії в Одесі й зазначила: "Російські воєнні злочини проти українців. Ми повинні підтримати Україну ЗАРАЗ боєприпасами, щоб зупинити невинні смерті. У нас є засоби і сила. Крайній час використати їх, інакше історія знову дасть нам болісний урок. Зло не чекає і не зупиняється".

Марія Авдеєва у статті для аналітичного центру Atlantic Council пише, що знищення Харкова - це мета Росії номер один. "Мета Кремля — зробити Харків "непридатним для життя" та змусити великий відсоток із приблизно 1,3 мільйона його мешканців покинути його. Москва сподівається, що це деморалізує Україну та прокладе шлях до захоплення міста російськими військами під час довгоочікуваного літнього наступу в найближчі місяці", - зазначає вона.

Журналіст Financial Times Крістофер Міллер каже, що атаки на цивільні міста пов'язані із планами росіян наступати на фронті: "Двоє високопосадовців української розвідки описали атаки Росії вздовж лінії фронту та ракетні удари по Харкову як пом'якшення поля бою перед великим наступом. Посадовці очікують, що Росія почне новий широкомасштабний наступ наприкінці травня або в червні".

Експертка Chatham House Ольга Токарюк дописує: "Росія посилює свій терор до того, як зброя, надана США та іншими партнерами України, змінить ситуацію на полі бою".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Треті партії у США. Експлейнер
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00
XS
SM
MD
LG