Спеціальні потреби

ATACMS змінять ситуацію на полі бою в Україні - Салліван


Ілюстративне фото. Південна Корея запускає ATACMS під час військових навчань, четвер, 24 березня 2022 р. (Міністерство оборони Південної Кореї через AP)
Ілюстративне фото. Південна Корея запускає ATACMS під час військових навчань, четвер, 24 березня 2022 р. (Міністерство оборони Південної Кореї через AP)

США вже надали Україні балістичні ракети далекої дії ATACMS, та передадуть більше у майбутньому, сподіваючись, що вони змінять ситуацію на полі бою. Про це на брифінгу в середу, 24 квітня, заявив радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван.

"Частину ми вже надіслали, надішлемо більше. Тепер у нас є додаткові і повноваження, і кошти. Я не буду розголошувати конкретні цифри з оперативних міркувань. Я вірю, що вони змінять ситуацію", - сказав Салліван.

При цьому він додав, що самі лише ракети ATACMS не стануть панацеєю для перемоги України у війні.

"Один засіб не стане остаточним рішенням. Ситуацію в цьому конфлікті змінить сукупність можливостей, які поєднуються з хоробрістю та майстерністю українських воїнів. Тож ми вважаємо, що це добре, що ми можемо їх надати, але я не сподіваюся, що один інструмент може стати чарівним засобом у цьому конфлікті", - додав радник Білого дому з питань нацбезпеки.

Джейк Салліван підтвердив, що президент США Джо Байден у лютому 2024 року доручив надати Україні "значну кількість ракет ATACMS для використання на суверенній території України." Салліван заявив, що ці ракети вже прибули в Україну, і що Вашингтон переконаний, що Київ не буде використовувати їх для ударів по території Росії.

"Протягом тривалого часу ми перевіряли ці зобов’язання української влади, які вони брали на себе щодо інших систем, включно з HIMARS, коли вони переконували, що будуть використовувати їх лише на українській суверенній території... Вони щоразу виконували це зобов’язання щодо систем, які ми їм надавали, тому ми впевнені, що вони знову виконають це зобов’язання", - додав Салліван.

Він зазначив, що рішення про надання ракет ATACMS Україні "послідувало після закупівлі та використання Росією балістичних ракет Північної Кореї проти України, а також поновлених і зростаючих атак Росії на цивільну інфраструктуру по Україні".

Салліван зазначив, що зараз США мають значну кількість ракет ATACMS, які виготовляються та надходять на американські склади:

"Як наслідок, ми можемо просунутися вперед із забезпеченням ATACMS, а також підтримувати готовність збройних сил США."

Радник Білого дому з питань нацбезпеки зауважив, що рішення Конгресу про додаткове фінансування для України надійшло із запізненням, і Росія скористалася цим на полі бою, проте у США вірять у здатність України перемогти у війні.

"Шлях попереду буде непростим. Росія збирається продовжувати проривати українську оборону, але з часом, як ми розраховуємо, становище України в цьому конфлікті покращиться. І ми віримо, що Україна може перемогти й переможе", - наголосив Салліван.

Як повідомляв Голос Америки, США передали Україні балістичні ракети далекої дії ATACMS ще у пакеті допомоги на 300 мільйонів доларів у березні. Цю інформацію Голосу Америки підтвердив представник Пентагону Чарлі Дієц. Також американський високопосадовець розповів Голосу Америки, що Україна використала ATACMS минулої ночі.

Запуск ракети "земля-земля" ATACMS можна проводити з уже наявних в Україні установок HIMARS. Вони переважно використовуються для ударів по неукріплених об'єктах, наприклад проти піхоти, але зараз застосовуються і проти укріплених броньованих цілей. ATACMS можуть здатність летіти зі швидкістю, що втричі перевищує швидкість звуку, й проводити маневри при наближенні до цілі, що значно ускладнює її збиття.

Експерти раніше припускали, що надання ATACMS з боку США також можуть додати аргументів для того, щоб Німеччина надіслала Україні далекобійні авіаційні ракети Taurus.

Дивіться також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG