Спеціальні потреби

"Україна не розчарує нас – не розчаруймо й ми їх". Західні медіа та оглядачі коментують удар по Дніпру та збиття російського Ту-22МЗ


Пожежники працюють біля житлового будинку, який постраждав від російського ракетного удару у Дніпрі, 19 квітня 2024 року. Фото: Пресслужба ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області/REUTERS
Пожежники працюють біля житлового будинку, який постраждав від російського ракетного удару у Дніпрі, 19 квітня 2024 року. Фото: Пресслужба ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області/REUTERS

Росія завдала чергового ракетного удару в ніч на 19 квітня, поціливши у житловий будинок в центрі міста Дніпро, а також в інші інфраструктурні та цивільні об’єкти у місті та області. В результаті атаки в області відомо про 8 загиблих, серед яких 2 дітей, десятки людей постраждали.

Президент України Володимир Зеленський у своїх соціальних мережах закликав надати Україні додаткові засоби ППО та притягнути Росію до відповідальності.

"Кожна держава, яка надає системи ППО Україні, кожен лідер, який допомагає переконувати партнерів, що ППО зараз має бути не на складах, а в реальних містах і громадах, які зазнають ударів терористів, усі, хто підтримує наш захист, є рятівниками життя", – зазначив Зеленський.

"Росія повинна відповідати за свій терор, і кожна ракет, кожен "шахед" мають збиватися. Світ може це гарантувати, партнери мають необхідні спроможності. Це було доведено, зокрема, у небі Близького Сходу, і це має запрацювати у небі Європи", – додав він.

У своєму звіті щодо відбиття повітряного нападу Росії цієї ночі Повітряні сили України вказали, що вперше їм вдалося знищити російський дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ та крилаті ракети Х-22, які раніше не вдавалося перехопити.

"Уперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки МО України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б'ють по мирних українських містах. Під час сьогоднішньої атаки уперше знищено дві такі ракети", – написав у мережі Telegram командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук.

Україні потрібно більше засобів, аби краще захистити від російських атак прифронтові території, додав Олещук.

Видання Bloomberg повідомило про російський удар по Дніпру й прокоментувало збиття російського бомбардувальника, зазначивши, що "успіх українських військових у збитті літака відбувся на тлі того, що США протягом кількох днів очікувано проголосують за військову допомогу, яка довго відкладалася, а союзники побоюються, що здатність України утримувати лінію оборони слабшає".

Bloomberg також звертає увагу: "Збиття літака відкриває нову вразливість армії президента Володимира Путіна, яка покладається на свій флот радянських бомбардувальників як на головний інструмент у своїй ракетній кампанії проти сусідньої України. Надзвуковий літак, розроблений за часів Холодної війни, здатний завдавати ударів з глибини російської території, і досі залишався фактично недоторканим для ППО України".

Bloomberg також нагадує, що американська допомога Україні затримується через "партійні сварки" у той час, коли існує реальний шанс, що Україна може зазнати поразки на полі бою без подальшої підтримки з боку США.

"Існує цілком реальний ризик того, що українці можуть програти на полі бою до кінця 2024 року або принаймні поставити Путіна в положення, коли він зможе по суті диктувати умови політичного врегулювання", — цитує видання заяву директора Центрального розвідувального управління США Вільяма Бернса цього тижня на військовому форумі.

Повідомляючи про ракетні удари по Дніпру та збиття російського бомбардувальника, агентство AP зазначило, що "повітряні сили Росії набагато потужніші за українські, але складні ракетні системи, надані західними партнерами Києва, становлять серйозну загрозу для російської авіації із тим, як сили Кремля повільно просуваються вперед уздовж близько 1000-кілометрової лінії фронту у жорстокій війні на виснаження".

"Росія продовжує свої жахливі напади на цивільне населення в Україні, – йдеться в дописі посолки США в Україні Бріджит Брінк. – Кожен день, кожна хвилина має значення для надання допомоги Україні з боку США".

Гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун "рішуче засудила" російські ракетні атаки по Дніпру та області і зауважила, що удар стався "лише за два дні після нищівних ударів по Чернігову на півночі країни. І знову повідомляється, що серед загиблих – діти".

"Ці атаки є ще одним прикладом повної зневаги до людського життя і заслуговують на найбільший осуд. Мирні жителі та цивільна інфраструктура захищені за нормами міжнародного гуманітарного права", – наголосила Браун.

"Ще одна ніч російського пекла в Україні, цього разу в Дніпрі, – зазначив у дописі в мережі Х депутат парламенту Нідерландів Рубен Брекельманс. – Сьогодні Рада НАТО-Україна збирається, щоб обговорити збільшення військової підтримки. З цього має вийти щось суттєве, так тривати не може!"

Коментуючи збиття російського літака, Брекельманс зазначив: "Попри всі страждання, Україна продовжує досягати чудових результатів".

"Україна не розчарує нас, не розчаруймо й ми їх!" – додав Брекельманс.

Кореспондентка BBC Сара Рейнсфорд так прокоментувала російський удар по Дніпру: "Одного дня Чернігів. Іншого – Дніпро... Іноді здається, що світ перемикнув увагу. Але напади на Україну не припиняються. Це не є "нормальним".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG