Спеціальні потреби

Напередодні вироку екс-раднику Трампа з назцбезпеки ФБР оприлюднило інформацію про його контакти з Росією


У вівторок колишньому раднику з національної безпеки президента США повинні винести вирок у справі, яка стосується надання ним брехливих свідчень ФБР. Флінн визнав свою провину.

Справа вважається важливим моментом у розслідуванні спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у вибори у США у 2016-му році. Раніше спеціальне подання Мюллера рекомендувало не засуджувати Флінна до ув'язнення через його співпрацю із слідством.

Пізніше Флінн заявив, що агенти ФБР буцімто підштовхнули його до брехні, фактично підставили

Але пізніше Флінн заявив, що агенти ФБР буцімто підштовхнули його до брехні, фактично підставили. Позицію Флінна підтримує президент США, але через такі заяви Флінна суд може змінити ставлення до нього при винесенні вироку.

Команда спецпрокурора Мюллера за розпорядженням судді надала документ за підсумками інтерв'ю з Майклом Флінном, яке відбулося 24 січня 2017 року. Згідно з документом, інтерв'ю проводили два співробітники ФБР. Одним із них був заступник помічника керівника ФБР Пітер Строк. Відомо, що Строк виявляв упередженість стосовно Дональда Трамп і писав колегам про бажання недопустити обрання його президентом тощо. Строк був звільнений з ФБР на тлі скандалу через його текстові повідомлення з ознаками упередженості щодо Трампа та ін.

Ім'я другого співробітника ФБР, як і деякe інформаці. в документі, приховано.

Перша поїздка Флінна до Росії відбулася, коли він займав пост директора Агенції військової розвідки США (АВР)

Флінн визнав, що збрехав ФБР-івцям під час розмов про свої контакти із послом Росії Кисляком, а також про здійснюваний ним лобізм в інтересах уряду Туреччини.

«Перша поїздка Флінна до Росії відбулася, коли він займав пост директора Агенції військової розвідки США (АВР). Флінн був першим директором АВР, який відвідав штаб-квартиру ГРУ, - йдеться в документі. - Флінн уперше зустрівся з Ігорем Сергуном, на той момент главою ГРУ. У документі говориться, що Флінн отримав офіційний дозвіл на поїздку. Після неї Флінн і Сергун принаймні один раз провели відеоконференцію і планували поїздку Сергуна до США 28 лютого 2014 року. Росія вдерлася до Криму за кілька тижнів до запланованої поїздки Сергуна, поїздка була скасована, а Флінн ніколи більше не спілкувався з главою ГРУ».

У документі також говориться, що Майкл Флінн подзвонив послу Росії в США Сергію Кисляку, щоб висловити співчуття у зв'язку із загибеллю керівника ГРУ в Лівані. Флінн також зазначив, що його друга поїздка до Росії, вже після відходу з держслужби, викликала величезний інтерес з боку ЗМІ.

Флінн заявив агентам ФБР, що не просив Сергія Кисляка, щоб Росія проголосувала так чи інакше за резолюцію Радбезу ООН щодо Ізраїлю

Він заявив, що ніколи не отримував гроші від медіакомпаній, хоча часто давав коментарі різним ЗМІ, в тому числі «Аль-Джазіра, Russia Today (RT), Sky і MSNBC». Безпосередньо перед інавгурацією Дональда Трампа Флінн поспілкувався з представниками тридцяти держав. Винятком було спілкування з послом Росії Сергієм Кисляком, йдеться в документі.

У випадку інших держав Флінн зустрічався з різними представниками іноземних урядів. У випадку Росії Флінн по суті спілкувався виключно з Кисляком. У документі говориться, що Флінн був зацікавлений у Росії як у «звичайному партнері» в боротьбі з тероризмом.

«Флінн не знав, чи знайдуть Путін і Трамп спільну мову, але його робота полягала в тому, щоб знайти можливість працювати з Росією в боротьбі проти тероризму», - наголошується в документі.

Флінн заявив агентам ФБР, що не просив Сергія Кисляка, щоб Росія проголосувала так чи інакше за резолюцію Радбезу ООН щодо Ізраїлю.

Агенти ФБР також поцікавилися у Флінна, чи пам'ятає він будь-які розмови з Кисляком

Агенти ФБР також поцікавилися у Флінна, чи пам'ятає він будь-які розмови з Кисляком, в яких обговорювалася висилка співробітників диппредставництв Росії в США, під час яких Флінн міг просити «не загострювати ситуацію».

Флінн заявив, що не пригадує таких розмов.

У вівторок, 18 грудня, в федеральному окружному суді Вашингтона, округ Колумбія, буде оголошено вирок колишньому раднику Дональда Трампа з національної безпеки Майклу Флінну. На думку ФБР, він надав слідчим велику кількість корисної інформації за справою про російське втручання. Через це спецпрокурор США Роберт Мюллер попросив суд не засуджувати Флінна до тюремного ув'язнення.

Дивіться також: Автор книги «Іловайськ»: якщо ми не будемо писати книги та знімати про це фільми, за нас знову напише Росія

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG